"Načítání..."

Ráno se budím se zápachem z úst... jak to pravit?

Možná si to neuvědomujeme, ale první věc, kterou ostatní lidé na nás často zaznamenají, je náš dech. A je to dost nepříjemné, když se probudíte ráno, objevíte zápach z úst a uvědomíte si, že jste se začali potýkat se zubním kazem. Můj pes Max to naštěstí bere s noblesou, ale mé děti, Antonín a Boleslav, si občas posměchy na můj ránočerný zápach nemohou odpustit. Ale víte co? Existuje několik osvědčených opatření, která můžeme podniknout, abychom předešli zubnímu kazu a zajistili, že si náš dech zachová tu příjemnou vůni. Tak pojďme na to!

Výběr správné zubní štětky: Úvod do základní péče о zuby

Někteří lidé si možná myslí, že se zubní kaz vytváří v důsledku nedostatku správné hygieny zubů. To je však jen část pravdy. Ve skutečnosti první krok k předejití zubnímu kazu je výběr správné zubní štětky. To může být trochu složité, protože na trhu je tolik značek a typů. Ale nebojte se, já jsem zde, abych vám pomohl! Já osobně preferuji štětky s měkkými štětinami, protože jsou méně náchylné k poškození dásní. Také je důležité vybírat si štětku s vhodnou velikostí hlavy. Příliš velká hlava štětky může způsobit nepohodlí při čištění zadních zubů. A vždy vybírejte štětku, která má účinný design pro odstraňování plaku. Mně například vyhovuje štětka, která má štětiny různých délek, protože se mi zdá, že efektivněji odstraňuje plak na různých místech zubů.

Čištění zubů správně – utáhlo mě to!

Většina z nás se naučí čistit zuby již jako děti, ale možná bychom měli občas přehodnotit, zda to děláme správně. Přece jen jsem to zkusil s Antonínem a Boleslavem a stále mě překvapuje, jak toho malé detaily mohou ovlivnit. Myslím, že správná technika čištění zubů je klíčová k předcházení zubnímu kazu. Doporučuje se čistit zuby minimálně dvakrát denně, ráno a večer, a to po dobu nejméně dvou minut. No a pak je tu otázka, jak postupovat. Postupujte pečlivě, kartáčkujte zuby předními a zadními stranami, stejně jako nahoru a dolů. Nezapomeňte také na dásně, protože plak se může usadit i v těchto oblastech. A taky, trojka je kouzelné číslo - kartáčkovat zuby v blocích tří je mým osvědčeným trikem pro důkladné čištění!

Fluorid: Superhrdina v boji proti zubnímu kazu

Jednoho dne, když jsem s dětmi navštívil našeho rodinného zubaře, nám doporučil, abychom přidali do našeho denního rituálu čištění zubů fluoridovou vodu. Byl jsem překvapený, nepoužil jsem fluoridovou vodu od doby, kdy mi bylo 7 let. Zdá se však, že fluorid je skutečný superhrdina v boji proti zubnímu kazu! Fluorid pomáhá posilovat sklovinu zubů a chránit je před poškozením kyselinami. Je tedy nezbytné, aby zubní pasta obsahovala fluorid a aby byla fluoridová voda součástí našeho denního rituálu. Ale pozor, nedoporučuje se po použití fluoridové vody jíst nebo pít po dobu 30 minut. Tento fakt mě trochu zaskočil a Boleslava taky!

Naučte se správně jíst: závěrečné myšlenky o stravě a zubním kazu

Sebelepší čištění a péče o zuby nepomohou, pokud jíte potraviny, které škodí vašim zubům. Sladké potraviny a nápoje, zejména ty s vysokým obsahem cukru, mohou přispět k vývoji zubního kazu. Důležité je také, abyste nejedli příliš často, protože když jíte, bakterie v ústech produkují kyseliny, které mohou poškodit zuby. Ale to neznamená, že se musíte zříci své oblíbené čokolády! Stačí jen dodržovat zdravé stravovací návyky a omezit konzumaci sladkostí. Moje děti mi poděkovaly za to, že jsem předstoupil před ně jako zdravotník a vysvětlil jim, jak správně jíst za účelem péče о zuby.

Věřím, že všechny tyto tipy a triky vám pomohou lépe se postarat o své zuby a předcházet tak zubnímu kazu. A pamatujte na to, že péče o zuby je něco, čemu bychom měli věnovat každodenní pozornost. Jak mi řekl můj pes Max, sebelepší dech na světě nemá smysl, pokud se o své zuby nestaráte!

Napsat komentář