"Načítání..."

Není špatný život, jen špatná čelist!

Dobrá den, mili moji čtenáři. Moje jméno je Tereza a přestože bych se nejspíš neměla představovat, mám pocit, že je to důležité, abyste věděli, kdo za těmito slovy stojí. Jsem matkou dvou krásných dětí, Alice a Andreje, a žiju v Plzni, srdci západních Čech. A víte co ještě? Prosím, nezahazujte mě do koše jen proto, že jsem máma na plný úvazek. Můj mozek ještě nepodlehl kvašením plínek z plenek a jsem schopna vést inteligentní konverzaci, a dokonce i psát. A tento článek je dokonalým dokladem!

Musíme se bavit o něčem, co nás všechny může potkat a to je maxilofaciální chirurgie. To je ta věda o opravování tváří a čelistí. Ne, vážně. Oprava tváří. To zní šíleně, že? Ale je to pravda. Tento typ chirurgie se zabývá nápravou poruch, které ovlivňují tváře a čelisti. A možná vás budou zajímat alternativy k této operaci.

Co když operace není to pravé ořechové?

Máte strach z operace? Já také. Je těžké představit si, že bych si nechala operovat tvář. Ale co když existují jiné možnosti? Co když můžeme opravit své tváře a čelisti jinými metodami? Ano, máte pravdu, existují alternativy. Jednou z nich je, že můžete zkusit něco, co se nazývá ortodontická terapie. Tato terapie využívá přístroje, jako jsou rovnátka a retence, k pokročilé úpravě polohy zubů a čelistí.

Existují také různé druhy fyzikální terapie, které se mohou použít k léčbě některých poruch. Metody, jako je tepelná terapie, ultrazvuková terapie a dokonce i elektroterapie, mohou přinést úlevu u některých stavů, jako je například TMJ (temporo-mandibulární porucha) a další.

Přírodní medicína a její místo v maxilofaciální terapii

A co takhle přírodní léčba? Jo, já vím, že se to může zdát jako hippies nápad, ale zamyslete se nad tím. Víte, jak jsme všechny přešli na bio zeleninu a začali jsme pěstovat své vlastní bylinky jako poctu přírodě? Tak co kdybychom to zkusili i s naší tváří? Jsem si jistá, že existují bylinky a rostliny, které mohou pomoct s některými problémy.

Je to pravda, přírodní medicína nemusí všechny problémy vyřešit. Ale jsem velkým zastáncem myšlenky, že pokud to žádné škody nezpůsobuje, tak proč to nezkusit? Některé bylinky, jako je například harpagophytum, jsou známy svými protizánětlivými účinky. A nohy bylinky chamomilla - známá také jako heřmánek - se prokázaly jako účinné při snižování otoku a podráždění.

Být nebo nebýt operován, to je otázka

Nakonec je vše v našich rukou. Každý si musí rozhodnout, jakou cestou se vydá. Některé problémy prostě vyžadují operaci a někdy je to nezbytné. Ale je důležité vědět, že existují alternativy.

Doufám, že tento článek vás inspiroval k tomu, abyste více přemýšleli o své tváři a čelisti a o tom, co je pro ně nejlepší. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo komentáře, neváhejte mi napsat. Jsem tu pro vás a ráda pomohu s jakýmikoliv otázkami, které můžete mít.

Na závěr si jen dovolte malou poznámku: nedávno mi někdo řekl, že jsem "tak obyčejná". Ale kdo chce být neobyčejný, když může být úplně obyčejný a stále být skvělý? Takže buďme všichni obyčejní, buďme skvělí a buďme zdraví. Ať už to znamená operaci, nebo ne.

Napsat komentář