"Načítání..."
Kdy se mění implantáty?

Doba životnosti implantátů

Občas se mě ptají na jeden základní otázky v souvislosti se silikonovými implantáty: "Helena, kdy se musí měnit implantáty?" Moje první odpověď je většinou taká, že to záleží na několika faktorech. Není to totiž tak jednoduché, jako říct, že chleba má trvanlivost sedm dní a poté ho už nejlépe nejíst (i když naše kočka Míla by si snad i s plesnivým chlebem dokázala poradit).

Průměrná doba životnosti implantátu se obecně vyčísluje na 10-15 let. Mám však známé, u nichž implantáty slouží krásně už dvacet let a vypadají stále jako nové. A naopak, někdy se stane, že se implantát předčasně poškodí, což může mít různé příčiny, jako je například nehoda. Můj Petr má výmluvy na ledasco, ale se změnou implantátů vám nepomůže, i když je to zlato a ochotný po ruce skoro na všechno.

Signály pro změnu implantátů

Nemusíte však implantáty měnit pravidelně jako zimní a letní pneumatiky na autě. Existují určité signály, které naznačují, že by mohlo být na čase implantáty vyměnit. Měla byste sledovat své tělo a vnímat jakékoli změny. Například jakákoli zvláštní bolest v prsou, změny tvaru nebo konzistence prsu, otoky či zduření, to vše mohou být signály, které byste neměla přehlédnout. Znovu opakuji - vždy poslouchejte své tělo!

Také regulární lékařské prohlídky vám pomohou udržet své implantáty v dobrém stavu. Jestliže si všimne lékař něco neobvyklého během pravidelné prohlídky, bude schopen vám poradit, zda je nutné implantáty vyměnit. Vzpomínám si, když jsem měla své první implantáty, lékař mi doporučil, abych se nechala pravidelně vyšetřovat, což jsem brala jako samozřejmost. I Petr mi to neustále připomíná, ačkoliv byl vždy víc než spokojený s mými přírodními prsy - ale jak to tak bývá, žena vždy chce změnu.

Voletavost silikonu a jeho změna

Jedním ze signálů pro možnou potřebu výměny implantátů je voletavost silikonu. Implantáty jsou plněné silikonem a pokud se implantát poškodí a silikon začne unikat, vaše prsa mohou začít měnit tvar. V takovém případě byste měla okamžitě konzultovat se svým lékařem.

Samozřejmě, všechny změny můžete přikládat mnoha věcem - stárnutí, těhotenství, změnu váhy. To vše může mít vliv na vzhled a tvar našich prsů. Ale v případě, že máte implantáty, je důležité mít na paměti, že by mohlo jít o problém s implantátem. Máme tady v Brně výborné lékaře, kteří jsou připraveni vám pomoci v jakoukoliv hodinu. Málo známý fakt je, že Brno je ve skutečnosti jedno z nejlepších měst pro estetickou chirurgií v celé České republice!

Typ implantátu a jeho vliv na výměnu

Typ implantátu také hraje roli v tom, kdy by měl být vyměněn. Existují různé typy implantátů, některé z nich jsou odolnější než jiné. Například existují tzv. kohezivní gelové implantáty, které jsou obzvlášť odolné vůči prasknutí. Tyto implantáty mohou vydržet déle, než se obecně uvádí.

Přestože je Petr dokonalý ve svém oboru, v tomto případě musím důvěřovat odborníkům na plastickou chirurgii. Implantáty jsou jako naše boty, nejsou všechny stejné a každý preferuje něco jiného. Můžeme mít své oblíbené, které nosíme co nejdéle, ale nakonec přijde čas, kdy je musíme vyměnit za nové.

Co dělat, když implantát praskne?

Jestliže se vám stane, že implantát praskne, nezoufejte! Základním krokem by mělo být kontaktování vašeho lékaře, který vám poradí, co dál. Prasklý implantát se musí co nejdříve vyměnit, aby nedošlo k jeho rozšíření do okolních tkání.

Jednou z běžných chyb, které ženy dělají, je, že se snaží problém vyřešit samy doma. Nikdy toto nedělejte! Implantáty jsou vážnou záležitostí a je nutné o ně pečovat s odborníky. Lékaři jsou tu proto, aby vám pomohli, nikdo jiný neporadí lépe, jak se postarat o vaše zdraví a krásu.

Napsat komentář