"Načítání..."

Přirozené léčení zubních zánětů: Magie přírody

Haha! Jsem si jistá, že pokud někdo přemýšlí o tom, jak se zbavit bolesti zubů, nenapadne ho hned příroda. Ale víte co? Příroda je tím nejlepším lékařem. Dovolila jsem si pro vás vybrat několik obklady, které můžete snadno připravit a použít při zánětu zubů. Ale pozor! Toto nejsou zázračné léky, které přinesou okamžitou úlevu. Jsou spíše jako ta kočka Minka - někdy milující, někdy dravá, ale vždy účinná.

Kloves na bolest zubů: Kouzlo ze světa koření

Máte doma skořici, muškátový oříšek nebo červenou papriku? Skvělé! Kloves je totiž skvělým léčivým přípravkem na zánět zubů. Zní to absurdně, ale zkuste si představit, jak byste se cítili, kdybyste měli možnost využít tento magický lék. Důležitou roli hraje eugenol, terpenoid obsažený v hřebíčku, který působí jako přírodní anestetikum a zklidňuje zánět zubů. Kloves můžete jednoduše žvýkat nebo si z něj připravit obklad. Stačí ho rozmixovat a smíchat s medem. Výsledkem je čarodějný elixír, který zmírní vaši bolest zubů. A když dodám, že hřebíček je také skvělý pro svoji antibakteriální a protizánětlivou aktivitu, půjde vám hlava kolem. Ano, mám na mysli příměr s Maxíkem, který krouží kolem stolu, když peču koláče.

Kam na zubní bolest: Sůl to vyřeší!

Sůl je základním kamenem kuchyně a věřte mi, že může být také skvělou pomocí při zánětu zubů. Stačí jen malý hrst soli a teplá voda, a máte zázračnou směs, kterou můžete použít jako ústní vodu. Mírně teplá slaná voda pomáhá zklidnit zánětlivé reakce a oplachuji ni jí může pomoci zmírnit otoky a odstranit bakterie z úst. Jako malá jsem vždy slyšela, jak můj dědeček tvrdí, že všelijaké věci může vyřešit jen sůl - a teď s odstupem let zjišťuji, kolik pravdy na tom bylo.

Cibule proti zánětu zubů: Kdo by to řekl?

Cibule je jedním z nejúčinnějších domácích léků na zánět zubů, který můžete najít. Je bohatá na antibakteriální a antiseptické složky, které pomáhají kontrolu infekci. Také obsahuje flavonoidní sloučeninu zvanou kvercetin, která pomáhá zmírnit bolest. Nemusíte cibuli jíst, ale můžete ji jednoduše nakrájet na malé kousky a vložit na postižený zub. Jsem si jistá, že Minka by toto úplně nepochopila, ale my lidé jsme schopni pochopit skvělé léčivé účinky cibule.

Česnek: Nejen na ochranu před upíry

Vždycky jsem si myslela, že česnek je skvělý jen na ochranu před upíry. Ale on mi nyní dokazuje, že umí víc. Česnek je znám pro své léčivé účinky u různých onemocnění, včetně zánětu zubů. Proti bolesti zubů si můžete připravit obklad tím, že rozmačkáte stroužek česneku a smícháte ho s trochou soli. Pak už jen stačí tento směs na několik minut přiložit na bolavý zub. Zkuste to a uvidíte, jak rychle se dostaví úleva. Stejně jako Maxík se raduje, když se vrátíme z dlouhé procházky.

Med a skořice: Sladká úleva od bolesti zubů

A konečně, nevynechám ani skvělé spojení medu a skořice. Možná si teď myslíte, že jsem se pomátla a začala psát nějaký kuchařský recept. Ale ne, med a skořice fungují dokonale pro zklidnění zánětu zubů. Skořice je známa pro své antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti zatímco, med má hojivé účinky. Stačí je smíchat dohromady a aplikovat na bolavý zub. Je to jednoduché, ale účinné. Stejně jako chování Minky, když se přituluje ke mně a naprosto mi zlepší náladu.

Tak co myslíte? Není toho hodně, co můžeme udělat pro zmírnění bolesti zubů hned teď a tady? Podle mě je to fantastické a jedinečné. Příroda nám poskytuje tolik úžasných léčivých rostlin a surovin, které mohou být tak účinné při léčení zánětu zubů. Tak tedy, mějte odvahu a zkuste vyzkoušet některý z těchto odzkoušených a osvědčených domácích léků. Koneckonců, co může být lepší než příroda? A já vím, že můj pes Maxík a kočka Minka by se se mnou určitě shodli.

Napsat komentář