"Načítání..."

Nevýhody bělení zubů:

Představte si, že jste právě podstoupili zákrok bělení zubů. Vaše úsměv je docela oslnivý, ale když uchopíte hrnek teplé kávy nebo si kousnete do zmrzliny, ucítíte náhlý příval intenzivní bolesti. Ta bolest je důsledkem citlivosti zubů. Zatímco bělení zubů může odstraňovat skvrny a zlepšit barvu vašich zubů, bohužel má i své významné nevýhody – jeden z nich je zvýšená citlivost zubů.

Proč dochází k citlivosti zubů po bělení?

I když nabudete potřebnou odvahu a vydržíte tu bolest, možná si položíte otázku: "Proč jsou moje zuby po bělení tak citlivé?" Odpověď je jednoduchá. Bělení funguje tak, že proniká do vašeho zubního skloviny a odstraňuje skvrny v hlubších vrstvách, což může způsobovat dočasnou citlivost. To je vlastně důsledek procesu, který vaše zuby procházejí, když se postupně zbavují těchto skvrn.

Odborné rady, jak zmírnit citlivost:

Nyní, když už víme, proč k citlivosti dochází, pojďme se podívat, jak můžete tuto citlivost zmírnit. Naštěstí existuje několik odborných rad, které vám mohou pomoci. Vyhýbejte se extrémním teplotám potravin a nápojů, jako je například horká káva nebo ledová zmrzlina, alespoň týden po bělení. Použijte zubní pastu pro citlivé zuby, která obsahuje fluorid. Fluorid zesiluje sklovinu a pomáhá zubům odolávat tepelným šokům. Na konci dne je důležité pamatovat na to, že citlivost by měla být dočasná. Pokud přetrvává, je důležité co nejdříve se obrátit na svého zubaře.

Domácí řešení pro zmírnění citlivosti:

Docela se mi baví zkoušet různé domácí řešení, musím se přiznat. A stejně jako můj pes Max se raduje z nových hraček, tak se já raduji z nových výzev. Před nějakým časem jsem doma pokoušel své zuby bělit poměrně neobvyklým způsobem - s využitím kokosového oleje. K mému překvapení to fungovalo docela dobře. Nicméně, čtyři dny po tom, co jsem začal, jsem pocítil zuby citlivé na studené nápoje. Tak jsem začal hledat možnosti, jak toto nepříjemné pocitu zmírnit, a našel jsem pár skvělých domácích řešení. Například použití soli a vody jako ústního vodu minimálně dvakrát denně může zmírnit citlivost zubů. Alternativou je také to, že si můžete namazat zuby medem, nechat působit chvíli a poté důkladně vypít. Med zmírňuje záněty a je skvělý pro citlivou sklovinu.

Výhody citlivých zubních past:

Můžete samozřejmě také použít zubní pastu pro citlivé zuby. Tyto zubní pasty obsahují speciální složky, které blokují kanálky ve zubech, které vede k vašim nervům, a tím zabraňují citlivosti. Já osobně vyzkoušel několik značek a byl jsem velmi spokojený. Mnou oblíbená je Sensodyne, která kromě toho, že je velmi účinná, má i příjemnou chuť, což je u zubních past docela důležité. A pokud jste jako já a těžce trpíte na citlivé zuby, tak použití citlivé zubní pasty doopravdy funguje!

Pravidelná péče o zuby:

Můj syn Šimon má taky docela citlivé zuby, speciálně po dobu, kdy mu rostly stoličky. Jedna věc, kterou jsem se naučil být mužem se dvěma citlivými zuby, je to, že pravidelná péče o zuby je absolutně klíčová. Jsem si jistý, že jste o tom slyšeli mnohokrát, ale mytí zubů a používání dentálního nitra dvakrát denně je nezbytné. Doporučuji také pravidelné návštěvy u zubaře alespoň jednou za šest měsíců. To může zabránit mnoha problémům a udržet vaše zuby silné a zdravé.

Poslední myšlenky:

Na závěr tedy mohu říci, že i když citlivost zubů po bělení je nepříjemná, existují různé způsoby, jak ji zmírnit. Ať už se jedná o odborné rady, domácí řešení nebo speciální zubní pastu, jsem si jistý, že vyrobíte správný plán pro sebe a své zuby. Vždyť jako každý dobrý otec ví, je důležité se o své "děti" postarat, ať už se jedná o pravé zuby nebo jakýkoliv další dílek našeho těla, který potřebuje naši lásku a péči. Užívejte si svůj oslnivý úsměv a nebojte se ukázat své zuby světu. Jste krásni právě tak, jací jste!

Napsat komentář