"Načítání..."

Identifikace černého zubního kamene a důsledky jeho přítomnosti

V případech, kdy si možná myslíte, že toho mám moc na starosti, když řeknu, že musíte sledovat svůj úsměv a dávat pozor na něco tak maličkého jako je černý zubní kámen, věřte mi, že není. Víte, jak se říká, že detaily tvoří celek? Tak přesně tak to je i tady. Černý zubní kámen nemusí být na první pohled viditelný, ale vždy se ukáže, když to nejméně čekáte.

Představte si, že jste na večírku, a při rozhovoru s přáteli se usmíváte, když náhle někdo praskne do smíchu a ukáže na vaše zuby. Může to být skutečně trapný zážitek. Pojďme tomu pomoct předejít.

Výskyt černého zubního kamene

Černý zubní kámen je druh kamenů, které se mohou vytvářet na našich zubech. Není to nic příjemného, pokud jste již s tímto problémem měli zkušenost, pak přesně víte, o čem mluvím. A pokud jste se s tím ještě nesetkali, pak vám doporučuji přečíst zbytek tohoto článku.

Černý zubní kámen se vyskytuje v důsledku hromadění plaku na zubech. Plak je tenký, lepkavý film, který se tvoří na zubech. je tvořen bakteriemi, které se v našem těle přirozeně vyskytují. Pokud se tento plak náležitě neodstraňuje, může se ztvrdnout a stát se zubním kamenem.

Domácí způsoby, jak se vypořádat s černým zubním kamenem

Velkým problémem černého zubního kamene je, že jej nelze odstranit pouhým kartáčkováním. vlastně, špatné a příliš silné čištění zubů může problém ještě zhoršit! Nechci vás strašit, ale je to pravda. Proto mám pro vás připravené několik domácích způsobů, jak se vypořádat s tímto nepříjemným problémem. Ale nejdříve bych chtěla upozornit, že žádný z těchto způsobů není náhradou za pravidelné návštěvy u zubního lékaře!

Když jde o domácí způsoby, jak se vypořádat s černým zubním kamenem, existuje několik různých přístupů. Pár z nich je založen na přírodních přípravcích, které můžete mít právě doma.

Využití jílu pro odstranění černého zubního kamene

Ano, správně jste to přečetli, jíl! Asi vás to překvapuje, vím. Ale různé druhy jílu jsou známé svými detoxikačními schopnostmi a jsou skvělé pro odstraňování nežádoucích toxinů z těla. Stejně tak mohou být velmi účinné při odstraňování plaku a zubního kamene. A jak na to? Jednoduše si uděláte pastu z jílu a několikrát týdně ji používáte místo zubní pasty. Ale pozor, nesmí se používat každý den, protože by mohlo dojít ke zbytečnému opotřebení zubů.

Jablčný ocet – překvapivý pomocník

Myslíte si, že jablčný ocet slouží jen k ochucení salátů? Omyl! Je to opravdu skvělý pomocník v boji proti černému zubnímu kameni. Komu by to bylo napadlo, že? Ale jak to funguje? Stačí si do skleničky vody nalít lžíci jablčného octa a vypláchnout si s tím pusu. Ale pozor, měli byste to dělat jen jednou za týden, protože jablčný ocet může být pro zuby příliš agresivní.

Stříbrnu na zuby?

No jo, stříbro. Nejde o to že byste měla žrát stříbrné předměty, ale něco se na tom přece jen vědělo i v starých časech. Existuje něco, co se nazývá koloidní stříbro. Je to tekutina obsahující nanočástice stříbra a má silné antimikrobiální účinky. Můžete si s tím vypláchnout ústa a zbavit se tak bakterií způsobujících plak a zubní kámen. Ale předtím, než zkusíte nějaké nové věci, nezapomeňte se poradit se svým zubařem nebo lékařem.

Použití oleje pro ústní výplachy

Posledním z mých domácích tipů na odstranění černého zubního kamene je použití oleje pro ústní výplachy. Tato metoda se nazývá olejové vytahování a pochází z ájurvédy, starého indického systému přírodního léčení. Tato technika spočívá v tom, že si do úst napustíte lžíci oleje (nejlépe kokosového) a pak jej po dobu asi 15 minut v ústech ponecháte. Měla byste přitom olej „vytahovat“ mezi zuby. Na konci jej vyplivněte (nikdy ne spolkněte!) a vykartáčujte si zuby. Tento postup může pomoci odstranit plak a zubní kámen.

Pamatujte, že všechny tyto techniky jsou skvělé doplňky k vaší rutinní péči o ústní dutinu, ale nikdy by neměly nahradit pravidelné čistění zubů a návštěvy u zubního lékaře. Černý zubní kámen je nepříjemný problém, ale je možné se s ním vypořádat doma, pokud věnujete svým zubům potřebnou péči. A nikdy nezapomeňte, že úsměv je jedna z nejkouzelnějších věcí, které máme, tak se o něj postarejte!

Napsat komentář