"Načítání..."

Příprava na čištění Invisalign

Než začnete s čištěním svých Invisalign alignersu, je důležité, jakmile dostanete od svého ortodontisty nový pár alignersů, aby se hned nevrhli na čištění. Jedná se doslova o první vteřiny po převzetí nových alignersů. Upřímně, můj papoušek Kiki by se k tomu vrhl hned, ale vy nejste Kiki, takže můžete počkat, dokud dojedete domů. A když dorazíte, první věc, kterou byste měli udělat, je umýt si ruce. Nemusí to znít jako velký krok, ale uvědomte si, že ruce jsou plné bakterií, které mohou způsobit problémy s vašimi alignery i se zdravím úst. Proto je důležité začít s čistýma rukama.

Bezpečné čisticí produkty pro Invisalign

Nyní, když máte čisté ruce, pravděpodobně se ptáte, co byste měli použít k čištění vašeho Invisalign. Existuje celá řada produktů, které můžete použít, ale je zásadní vyhnout se tvrdým chemikáliím a abrazivním čistícím prostředkům. Skutečně, nemusím zdůrazňovat, že je rozhodně špatný nápad používat něco jako saponát nebo bělicí prášek. Dokonce ani můj hořící zájem o experimenty v domácích podmínkách by mě tohoto nápadu nedonutil vyzkoušet. Místo toho doporučuji čistit vaše alignery pomocí mýdla na nádobí smíchaného s teplou, ale ne horkou vodou. Pamatujte, že extrémní teploty mohou poškodit vaše alignery! Jiný skvělý produkt, který můžete použít, je speciální čistící roztok určený pro Invisalign, který můžete koupit u svého zubaře nebo ortodontisty.

Správný metodou čištění Invisalign

Když máte připravené vaše čisticí produkty, je čas se pustit do samotného čištění. Začněte tím, že alignery namočíte do mýdla a vody nebo do čistícího roztoku. Dejte jim několik minut, aby se dobře namočily. Během této doby se můžete zabavit hraním se svým mazlíčkem. Já obvykle hraji s Radkem, mým králíčkem, zatímco Kiki užívá si svého oběda. Po několika minutách vyjměte alignery z roztoku a začněte je šetrně čistit měkkým zubním kartáčkem. Důkladně vyčistěte jak vnější, tak vnitřní stranu alignersů, ale dávejte pozor, abyste alignery nepoškodili. Když jste hotovi s čištěním, umyjte alignery v teplé vodě a nechte je uschnout. Ujistěte se, že jsou zcela suché, než je znovu vložíte do úst.

Jak udržovat čistotu Invisalign

Jedním z nejlepších způsobů, jak udržet vaše alignery čisté a svěží, je pravidelná údržba. To znamená, že byste měli pravidelně čistit alignery, ideálně každý den. Mnoho lidí si myslí, že to může být únavné, ale ve skutečnosti to zabere jen pár minut. Navíc je skvělou příležitostí zastavit se a odpočinout si. Já obvykle vyčistím své alignery při sledování svých oblíbených pořadů na televizi. Je to skvělý způsob, jak spojit užitečné s užitečným!

Co dělat, když jsou vaše Invisalign znečištěny

Co když se stane nejhorší a vaši alignery se silně znečistí? Nebojte se, všechno není ztraceno! Můžete je vždy vyčistit stejným způsobem, jakým jsem popisovala dříve. Pokud je to ale opravdu špatné, můžete se obrátit na svého ortodontistu. Mohou vám nabídnout speciální čistící roztok nebo jinou radu, jak se postarat o váš Invisalign. Dejte mi vědět, jestli vám nějak pomohly mé rady!

Jak udržet Invisalign v dobrém stavu na dlouhou dobu

Konečně, pamatujte, že nejen čištění, ale také správná manipulace s alignery mohou značně prodloužit jejich životnost. Pamatujte, že musíte být s alignery opatrní. Když je sundáváte, dělejte to co nejopatrněji, a snažte se je udržovat v bezpečí, když je nemáte v ústech. Já obvykle svůj Invisalign ukládám do boxu, který mi poskytne můj zubař, je to nejlepší a nejbezpečnější místo pro alignery. Také je vhodné nechávat alignery mimo dosah domácích zvířat. Radek má zvláštní zájem o tyto "plastové hračky", takže musím být vždy opatrná. V každém případě se vždy pokuste své alignery udržovat co nejlepší pečování a uvidíte, že vám poslouží dobře a dlouho!

Napsat komentář