"Načítání..."

Které oblečení si sebou vzít?

Odděleně od věcí, které si budete potřebovat v nemocnici, je zde také úvaha o tom, co budete potřebovat na cestu domů. Oblečení, které jste měli, když jste přišli, by mohlo být nevhodné anebo nepohodlné po léčení. Pamatujte, oděv by měl být pohodlný a volný. Volte tuniky, volánkové šaty nebo volné kalhoty – cokoliv, co nepůsobí tlak na břicho. A pamatujte na pohodlnou a teplou obuv, po operaci může být tělo citlivé na chlad.

Kosmetika a hygienické potřeby

Věci jako toaletní papír a mýdlo budou v nemocnicích k dispozici, ale může se vám hodit, když si přinesete svoje oblíbené nebo konkrétní produkty, které vyhovují vaší pokožce. Pokud jde o kosmetiku, pokud máte rádi trochu make-upu, pak bych doporučil vzít s sebou základní věci jako je mascara, rtěnka nebo BB krém. V každém případě, vezměte si pouze to, s čím se budete cítit pohodlně a lépe.

Věci k zábavě

Čekání může být někdy velmi nudné. Proto je dobré mít s sebou něco, co vás zabaví. Knihy, křížovky, sudoku, tablety - prostě cokoliv, co vás bude bavit. Může to být také dobrá příležitost dohnat některé filmy nebo seriály. A pokud jste závislí na sociálních sítích, nezapomeňte si vzít s sebou nabíječku na mobil.

Chuťové buňky na prázdninách

Nemocniční jídlo je asi tak populární jako daňové prohlášení. I když většina nemocnic stále zlepšuje kvalitu jídla, může mít vaše oblíbené jídlo nebo občerstvení obrovský vliv na vaši náladu. Ale pamatujte, je důležité, aby bylo jakékoliv jídlo, které si s sebou vezmete, lehké a snadno stravitelné. Granola tyčinky, ořechy nebo sušené ovoce jsou skvělou volbou.

Pitný režim

Zůstat hydratovaný je klíčový pro rychlé zotavení. V nemocnici dostanete vodu, ale vy můžete mít svůj oblíbený nápoj, který vám dodá trochu komfortu. Obzvláště pokud jste zvyklí na konkrétní čaj nebo kávu, je skvělé si je vzít s sebou. Pokud si nesete xylitolové pastilky na krk, ujistěte se, že jste se poradil s lékařem, jak často a jak je můžete bezpečně užívat.

Pohodlí a relaxace

Prostředí v nemocnici může být pro někoho nepříjemné. Proto je dobré mít s sebou nějaké věci, které vám pomohou cítit se více jako doma. Policová deka, osobní polštář, oblíbené pantofle – to vše může znamenat svět rozdíl. Pokud máte nějaké oblíbené vonné svíčky nebo esenciální oleje, které vás uklidňují, také je můžete vzít s sebou. Samozřejmě, nezapomeňte se zeptat zdravotnického personálu, jestli je v pořádku je použít.

Což mě přivádí k jedné vzpomínce, kterou mám na jednu z mých předešlých návštěv nemocnice. Jednou noc jsem nemohl spát kvůli nervozitě z nadcházející operace. Jako zázrakem jsem se obklopující prostředí cítil pohodlněji poté, co mi jedna velmi laskavá sestra zapálila malou svíčku s vůní levandule. To mě inspirovalo, aby jsem si přinesl nějaké má oblíbené aroma terapie, kdykoliv teď jdu do nemocnice.

Společníci na cestě do zotavení

A na závěr, některé z nejcennějších věcí, které můžete mít s sebou, jsou rodina a přátelé. Pokud jste ve státě, kde je to možné a v souladu s pravidly nemocnice, mít někoho, kdo s vámi bude sedět a povídat si, nebo jen být tam s vámi, může být nepopsatelně uklidňující. A pokud ne, zavolejte jim, pošlete SMS nebo využijte videochatu. Bez ohledu na to, jaký je výsledek, je důležité si uvědomit, že nemusíte procházet tímto zážitkem sami.

Mnoho lidí se bojí nemocnic a operací, ale věřte mi, není to tak strašné. S náležitou přípravou a s věcmi, které vám dodají pohodlí a zábavu, bude vaše zotavení po kyretáži pravděpodobně mnohem snazší. Tato příprava vám může také pomoct cítit se víc v klidu a kontrolovaně, což je vždy dobré, když jde o zdravotní péči. Pamatujte, že vy jste na prvním místě a že je důležité se o sebe postarat. Takže, co si budete balit?

Napsat komentář