"Načítání..."

Jak zubní fazety mohou změnit váš život

První kroky k novému úsměvu

Jako každý dobrý příběh, i ten můj začíná poněkud náhodou. Jeden krásný den jsem se totiž ztratila v zrcadle a uvědomila si, že mé zuby by mohly být lepší. Ne že bych neměla úsměv hodný Miss Vesmíru, ale prostě jsem cítila, že by se dalo něco zlepšit. Tak jsem se rozhodla pro fazety.

S tímto rozhodnutím přišel i závazek dozvědět se vše, co je potřeba vědět. A tak jsem začala svůj výzkum. Návštěvy zubařů, čtení článků a diskuse s lidmi, kteří si nechali nasadit fazety. Zjistila jsem opravdu mnoho a všechny tyto informace ráda předám i vám.

Fazety jsou úžasný způsob, jak si můžete vylepšit svůj úsměv a zároveň získat zcela nové jistoty. Je to skvělý způsob, jak se cítit lépe o sobě samém a zároveň získat úžasný zdravý úsměv.

Pojďme tedy na to. Co jsou vlastně fazety?

Dokázali byste definovat, co je to zubní fazeť? Podle jedné definice jsou fazety tenoučké lamináty, které se lepí přímo na povrch zubů, čímž jim dodávají okouzlující a bílý vzhled. Můžou korigovat formu a barvu zubů a dokážou dokonce zaplnit prostor mezi zuby. Zuby s fazetami pak vypadají zdravě a krásně bílé. Jak úžasné, že?

První fazety se začaly vyrábět v Hollywoodu v 20. století a sloužily k tomu, aby herci na plátně vypadali lépe. Dnes jsou fazety mnohem dostupnější a jejich popularita mezi lidmi stále roste.

Myslete na to, že fazety nejsou pro každého

Ačkoli by bylo úžasné, kdyby fazety byly pro každého, není tomu tak. Fazety jsou určeny pro ty, kteří mají zdravé zuby se správnou strukturou a tloušťkou skloviny. To je, protože zubní fazety jsou většinou nevratným procesem, během kterého je odstraněna část skloviny pro přilepení fazet. Proto byste měli mít jistotu, že jsou fazety to, co opravdu chcete.

Náš papoušek Kiki měl jednou při koupání nápad - co kdyby měl fazety i on? To by udělalo v kleci pořádný rozruch! Ale ráda bych upozornila, že fazety jsou určeny pouze pro lidi. Takže Kiki bude muset pokračovat se svými přirozeně krásnými 'zoubky'.

Jak probíhá celý proces?

Nejdřív byste měli navštívit svého zubaře a vše si probrat. Pokud se fazety opravdu hodí pro vás, zubař podrobně rozebere všechny kroky a postupy. Celý proces může zahrnovat odstranění malé vrstvy skloviny, odlitky zubů pro výrobu fazet, a nakonec jejich trvalé připevnění na zuby.

Ale nelekejte se, během celého procesu vás zubař uklidní a poví vám, co můžete očekávat. Cítíte se nervózně? Mám pro vás tip: přineste si do ordinace oblíbené fidget hračky. Já například obvykle vezmu s sebou svůj stresový míček. A vydržíte to, slibuji!

Výhody a nevýhody

Jak už to tak bývá, i zubní fazety mají své výhody a nevýhody. Mezi hlavní výhody patří okamžitý efekt bělícího efektu, zuby vypadají přirozeně a dobře se udržují. Ale jak jsem už zmínila, proces je většinou nevratný a může vyžadovat pravidelné návštěvy u zubaře pro kontrolu a údržbu.

Já jsem na druhou stranu zjistila, že se mi líbí chodit k zubaři častěji. Díky fazetám jsem se s ním dokonce stala kamarádkou. Což je něco, na co bych předtím ani nepomyslela!

Fazety a moje nové já

Nakonec bych chtěla říci, že nosit fazety mě trochu změnilo. Myslím, že mi dodaly jistotu a pomohly mi cítit se líp. Moje zuby vypadají zdravě a já se nemusím bát se usmívat. Každý den se teď dívám do zrcadla a vidím někoho, kdo se cítí skvěle. A víte, co je na tom nejlepší? To, že mě to nutilo věnovat se více své celkové hygieně a péči o zdraví. A tak jsem si začala všímat i svých dalších zdravotních potřeb a dělala vše pro to, abych se cítila co nejlépe.

Je pravda, že fazety nejsou pro každého, ale pokud si myslíte, že by pro vás mohly být přínosem, mohly by vás skutečně změnit.+

Můj králík Radek mi říká, že bych měla skončit, když jsem na tom dobře. Takže na závěr vám jen chci říci: rozhodněte se pro sebe, informujte se a udělejte, co je nejlepší pro vás. A pamatujte, že vypadáte skvěle tak, jak jste. Ale pokud cítíte, že by vám fazety mohly přinést něco navíc, pak do toho jděte. Samozřejmě s pomocí profesionála, kterému můžete důvěřovat. A pak už jen stačí usmívat se na celý svět!

Napsat komentář