"Načítání..."

Základy o bělících páskách na zuby

Tak jako spousta z nás, možná jste zrovna teď zahleděný do zrcadla a na tváři se vám vyloupne lehký úsměv, díky kterému můžete obdivovat své zuby. Ale co když se vám jejich barva nelíbí? Věřte mi, nejste v tom sami. V poslední době se stále více lidí obrací k mnoha typům zubního bělení, bělícími pásky jsou asi to nejpohodlnější řešení.

Možná jste si řekli: "Terezí, mohu opravdu očekávat výrazné výsledky?", A já bych odpověděla: "ano, můžete, ale musíte také být realista". Utrácet peníze za bělící pásky a očekávat zázraky je jako čekat, že můj králík Radek začne mluvit jako papoušek Kiki. Pěkné by to bylo, ale ve skutečnosti se to pravděpodobně nestane.

Jak bělící pásky fungují?

Tak tedy, jak vlastně tyto zázračné pruhy fungují? To je klička. Bělící pásky jsou nasyceny bělicím gely, obvykle na bázi peroxidu. Při aplici na zuby peroxid proniká do skloviny zubů a reaguje s molekulami, které způsobují zabarvení zubů. Tento proces tedy přímo ovlivňuje barvu vašich zubů.

Je to jako když Jakub, můj manžel, používá javel na vybělení našich bílých ručníků. Že je to ten samý proces? No, ne úplně, ale funguje to na podobném principu. Je to o citlivém a promyšleném útoku na špínu a skvrny, aniž by to poškozovalo materiál.

Co můžete očekávat po první aplikaci?

Po první aplikaci nečekáme zázraky! Jak jsem řekla, bělící pásky jsou skvělé, ale nejsou magické. Po první aplikaci můžete očekávat mírné zlepšení odstínu vašich zubů.

Možná vás to překvapí, ale bělicí pásky skutečně neodstraňují skvrny. Namísto toho se dostanou pod skvrny a změní barvu zubů. Takže pokud máte na zubech skvrnu od červeného vína nebo od kávy, bělící pásky tuto skvrnu nevymažou. Jenže naštěstí existují různé produkty pro odstranění skvrn, které vám pomohou v tomto ohledu.

Účinky používání bělících pásek dlouhodobě

Pokud si myslíte, že používání bělících pásek je jednorázová záležitost, tak vás musím zklamat. Jde o postupný proces, který vyžaduje trpělivost a pravidelné použití. Stejně jako můj papoušek Kiki se nezačal hned po příchodu domů bavit, ani vaše zuby se nezačnou ihned po prvním použití pásek bělit. Potřebuje to čas.

Nezapomeňte však, že dlouhodobé používání bělících pásků může způsobit citlivost zubů a dásní. Proto je důležité dbát na správné použití a dodržování pokynů stanovených výrobcem.

Tipy a triky pro dosažení nejlepších výsledků

A nyní několik tipů a triků pro dosažení nejlepších výsledků. Tyto tipy jsem získala během mnoha let zkoušení různých bělících pásek a komunikace s dentálními odborníky.

Před nanesením pásky si vyčistěte zuby. Pokud máte na zubech plak, bělící gel se nedostane až k zubu a účinek bude slabší. Zuby však neotírejte příliš silně, jelikož by dásně mohly být citlivé na pásky.

Jak si vybrat bělící pásky?

Mnoho lidí mě často ptá, jaké bělící pásky jsou nejlepší. S touto otázkou se obrátila na mě i moje dobrá kamarádka Milena. Já osobně mám nejlepší zkušenosti s pásky známé americké značky, ale upřímně řečeno, je to o osobních preferencích a rozpočtu.

Na trhu existuje mnoho různých značek a typů bělících pásků, takže můžete experimentovat a vybrat si ty, které vám vyhovují nejvíc. Důležité je sledovat, jak se vaše zuby a dásně cítí po použití pásek. Pokud máte po použití bolesti nebo nepohodlí, možná byste měli vyzkoušet jinou značku.

Závěr: Jsou bělící pásky stojí za to?

Na závěr bych chtěla říci, že ačkoli bělící pásky nejsou zázračným řešením pro získání dokonale bílých zubů, mohou skutečně pomoci zlepšit odstín vašich zubů. Ale je důležité mít na paměti, že se jedná o proces, který může trvat nějakou dobu, a ne o okamžitý zázrak.

A tak, jako Kiki pomalu začal opakovat slova a Radek se stal expertem na výkopové práce, měli byste k procesu bělení přistupovat s trpělivostí a otevřenou myslí. Jedna věc je jistá, pokud se rozhodnete pro bělící pásky, už se na ten svůj úsměv zpět do zrcadla budete těšit mnohem více!

Napsat komentář