"Načítání..."

Rozhodnutí o první návštěvě u zubaře

Vybavuji se vzpomínkou, kdy jsme se s Jaroslavem rozhodli, že je čas vzít našeho malého na jeho první návštěvu u zubaře. Bylo to nové pro nás všechny a váhali jsme, kdy je ten správný čas. Většina odborníků doporučuje první návštěvu u zubaře ve věku jednoho roku nebo když vyraší první zoubek. Tak jsme se to rozhodli udělat.

Výběr správného zubaře, který se specializuje na dětskou stomatologii, je taktéž důležité. Ať už se jedná o první kontrolu, anebo následující pravidelné návštěvy, důležité je, aby se vaše dítě u zubaře cítilo pohodlně. Myslím, že pro nás o rodiče, je to stejně důležité, protože když se naše dítě cítí dobře, my jsme taky spokojeni.

Jak hovořit o zubaři a co očekávat

Snažili jsme se najít způsob, jak o tom informovat našeho syna, aniž bychom v něm vzbudili obavy. Slova jako “bolest” nebo “strach” byla tabu v našem slovníku. Nakonec jsme se rozhodli, že budeme mluvit o zubaři jako o kouzelníkovi, který se stará o zuby a pomáhá je udržovat zdravé a silné.

Myslím, že je důležité nastavit správná očekávání. Jsou tam nějaké zvuky, které můžou být pro dítě nové. Ale místo toho, abychom se zmiňovali o hluku vrtáku, mluvili jsme o tom, jak zubař čistí zuby speciálním kartáčkem. Děti mají přirozenou zvědavost a my jsme z toho vyšli s pověstí o zázračném kartáčku.

Vytváření pozitivního přístupu vůči zubaři

Příprava na první návštěvu u zubaře může být vzrušující. U nás doma jsme to vnímalí jako zvláštní událost. Kupovali jsme nové kartáčky na zuby pro celou rodinu a povídali jsme si o tom, jak náš malý bude mít zářivý úsměv, který bude svítit jako sluníčko.

Můžete také pustit pohádku nebo seriál, kde hlavní postavy navštěvují zubaře. Jsme velkým fanouškem Peppy a tak nám její návštěva u zubaře skvěle posloužila jako příklad. A víte co? Dala jsem synovi do ruky naši kočičku Minku a řekla jsem mu, aby jako zubař vyšetřil i její zoubky. Byla to zábava! A Minka byla velmi trpělivá.

Modelování správné péče o zuby

Naše Maxík má velké štěstí, že nemusí chodit k zubaři, ale i tak se o své zuby staráme. A naše děti to vidí. Když si čistíme zuby, děti nás napodobují. Je to skvělá příležitost ukázat jim, jak si správně čistit zuby a jak se o ně postarat.

Když jsme se chystali na první návštěvu u zubaře, tak jsme se snažili ukázat našim dětem, že se o své zuby staráme pravidelně. Že si je čistíme ráno a večer, používáme zubní nit a také jíme zdravě. Měli jsme za cíl, aby naše péče o zuby byla vidět a našimi dětmi napodobována. A myslím si, že se nám to povedlo.

Pravidelné návštěvy pro předcházení zubních problémů

Jsme si vědomi, že pravidelné návštěvy u zubaře jsou důležité pro prevenci zubního kazu a dalších problémů. Na první návštěvě jsme se přesvědčili, že zubař je naším spojencem. Dělá vše pro to, aby naše děti měly zdravé zuby a učí je, jak se o ně starat.

Naše první návštěva u zubaře byla úspěšná. Náš syn si to dokonce užil! A já jsem za to moc ráda. Doufám, že naše zkušenosti a tipy pomohou i vám připravit vaše dítě na první návštěvu u zubaré. Protože zdravé zuby jsou důležité a zubní pohodlí je k nezaplacení.

Napsat komentář